מעוניינים להתקדם לדירה איכותית בלי להוציא כסף?

התחדשות עירונית בירושלים זה הפתרון שלכם!

מעוניינים להתקדם לדירה איכותית בלי להוציא כסף?

התחדשות עירונית בירושלים זה הפתרון שלכם!

התחדשות עירונית בירושלים

הקונספט של התחדשות עירונית בירושלים, ובישראל בכלל, הוא אינו קונספט חדש. מטרתה של ההתחדשות העירונית היא להתמקד באזורים עירוניים הסובלים מהתדרדרות פיזית או דמוגרפית/ חברתית, ולהעביר אותם תהליך של שיקום, שיחבר את האזור בחזרה עם הרקמה העירונית הכללית. כבר בשנות ה-60 עסקו ממשלות ישראל בפעולות שונות של התחדשות עירונית, ובירושלים ספציפית הוקמה החברה לפיתוח מזרח ירושלים בשנת 1966. באותה תקופה, מזרח ירושלים לא היה אותו מזרח ירושלים של היום, וכלל את שכונת ימין משה, משכנות שאננים וחוצות היוצר, בהם התמקדה החברה בפעולות החידוש והשיקום.

התחדשות עירונית ירושלים 2018

כיום, נושא ההתחדשות העירונית תופס תנופה מחדש ובצורה הרבה יותר מסודרת ואפקטיבית. עיקר הפעילות של התחדשות עירונית בירושלים וברחבי הארץ, מבוססת על שני מסלולים מרכזיים:

פינוי בינוי – הריסת מבנים ישנים בשטחים שניתן להם סטטוס פינוי בינוי על ידי משרד הבינוי והשיכון, ובנייתם מחדש בסטנדרטים מודרניים

תמ"א 38 – חיזוק מבנים מיושנים בפני רעידות אדמה, במקביל לשיפוץ וחידוש המבנה. תת-מסלול נוסף הוא תמ"א 38 (2), אשר בדומה לפינוי בינוי, מבוסס על הריסה ובנייה מחדש של המבנה

המסגרת החדשה של התחדשות עירונית בירושלים, מספקת כלים טובים ואפקטיביים ביותר ליצירת שיפור משמעותי בשכונות העיר, וזאת על בסיס מודל מימון חכם המבוסס על הענקת זכויות בנייה ליזם המבצע, כך שיוכל להוסיף יחידות דיור חדשות בבניין שבלב הפרויקט, ולהפיק את הרווח הנדרש לו עבור הפרויקט כולו, ממכירת אותן יחידות דיור שיבנה בראש המבנה. בצורה זו, ניתן להוביל מהלך נרחב של התחדשות עירונית בירושלים, טיפול באזורים ישנים ומדורדרים בעיר.

מהו ההיקף של התחדשות עירונית בירושלים?

התחדשות עירונית בירושליםבבחינה ארצית של מיזמי התחדשות עירונית ירושלים נחשבת לעיר בעלת פוטנציאל רב, וזאת לאור המחסור בקרקעות פנויות לבנייה. הפעילות של התחדשות עירונית בירושלים מוסדרת באמצעות עיריית ירושלים, הרשות לפיתוח ירושלים ובביצוע של מוריה חברה לפיתוח ירושלים, ובמסגרת מעל 35 מיזמי פינוי בינוי בירושלים הכוללים 10,730 דירות בתכנון ובביצוע בדרך חברון, שיכון המקשר, נווה יעקב, רחוב הארזים בבית הכרם ועוד, וזאת בנפרד ממעל 50 מיזמי תמ"א 38, המתקיימים בעיר ואשר כמה מהם כבר הושלמו.

בשנת 2014 הציגה עיריית ירושלים תכנית התחדשות עירונית בירושלים, הכוללת 2,000 דירות מאושרות ועוד 10,000 דירות בתכנון. על פי נתוני העירייה, מאז 2005, השנה בה נחקק חוק תמ"א 38, ניתנו 69 אישורי בנייה שמוסיפים לעיר 473 יחידות דיור, מהם 56 אישורים שניתנו רק במהלך 3 השנים האחרונות, מה שמעיד על האצה הולכת וגוברת של קצב ההתחדשות העירונית בעיר בשנים האחרונות. בין השכונות המובילות את המגמה בעיר, ניתן למנות את ארמון הנציב, תלפיות, קטמונים, בית הכרם, קריית יובל, קריית מנחם, רמות ונווה יעקב ועוד.

האם אזור המגורים שלכם הוא בעל סטטוס של התחדשות עירונית ירושלים? האם אתם זכאים לפינוי בינוי או תמ"א 38 בירושלים? צרו קשר עוד היום עם חברת ארץ עיר, המתמחה בייזום, ניהול ושיווק נדל"ן בירושלים, ואחד היועצים הבכירים שלנו ישמח לסייע לכם בקידום פרויקט מתאים במבנה מגוריכם.