הבניין שלכם ישן? /// החדרים קטנים לכם? /// רוצים להתקדם לבית חדש ללא עלות?

פינוי בינוי בירושלים זה הפתרון שלכם!

הבניין שלכם ישן? /// החדרים קטנים לכם? /// רוצים להתקדם לבית חדש ללא עלות?

פינוי בינוי בירושלים זה הפתרון שלכם!

פינוי בינוי בירושלים

פינוי בינוי היא תכנית שאושרה על ידי ממשלת ישראל כבר בסוף המאה שעברה, במסגרת המאמצים להוביל מהלכים משמעותיים של התחדשות עירונית ברחבי הארץ. בתחום הנרחב של פינוי בינוי ירושלים נחשבת לעיר בעלת פוטנציאל רב עבור פרויקטי פינוי בינוי, בעיקר בשכונות הממוקמות בדרום העיר כדוגמת ארמון הנציב, תלפיות, קריית מנחם ועוד, אך גם בשכונות צפוניות כדוגמת רמות ונווה יעקב.

פינוי בינוי בירושלים – מה התועלת?

בבחינת התועלת של תכנית פינוי בינוי בירושלים ובכלל, הרי שמדובר על תכנית המיועדת לספק פתרון לצרכי הדיור ההולכים ומתרחבים בעיר, בעיקר בשל ריבוי טבעי, לצד המחסור ההולך וגובר בקרקעות פנויות בעיר. במסגרת מיזמי פינוי בינוי בישראל, מבוצעת הריסה מוחלטת של המבנה המיושן ובמקומו מוקם מבנה חדש, אלא שהמבנה החדש לא מחליף את הישן אחד לאחד, אלא כולל מספר יחידות דיור נוספות בראש הבניין. בצורה זו, ניתן לייצר כמות גדולה של יחידות דיור נוספות, במבנים חדשים ומודרניים, מבלי "לבזבז" קרקע נוספת, ומכאן הערך המרכזי של תכנית פינוי בינוי בירושלים.

מהו ההיקף של פרויקטי פינוי בינוי בירושלים?

בשנת 1998 חוקקה הכנסת את חוק פינוי בינוי בהנחיית משרד הבינוי והשיכון, ובשנת 2005 נחקק גם חוק תמ"א 38, המיועד לחיזוק וחידוש מבנים ומהווה גורם חשוב נוסף בתהליכי ההתחדשות העירונית בישראל. בשנת 2014, יזמה עיריית ירושלים תכנית נרחבת הכוללת 2,000 יחידות דיור מאושרות ועוד 10,000 יחידות דיור בשלבי תכנון, וזאת על מנת לענות על צרכי האוכלוסייה המתרחבת בעיר.

בתוך כך, החלו פרויקטי פינוי בינוי לצוץ בכל רחבי העיר ובמיוחד במהלך שלושת השנים האחרונות, בהן ניתן לזהות עלייה משמעותית של היקף הפעילות בתחום זה. במסגרת תכנית פינוי בינוי ירושלים, מבוצעים כיום מעל 40 פרויקטים המקודמים ברחבי העיר, ואלו כוללים 10,730 יחידות דיור. מאז שנת 2014, מדובר בקפיצה של כ-350% במספר יחידות הדיור הנמצאות בתהליכי תכנון לפינוי בינוי בירושלים.

כיצד ניתן להשתלב בתכנית פינוי בינוי ירושלים?

פינוי בינוי בירושליםפינוי בינוי הוא למעשה סטטוס שמעניק משרד הבינוי והשיכון לאזורים שונים בכל רחבי הארץ. על מנת שהבניין בו אתם מתגוררים יהיה זכאי לתכנית זו, עליו להיות תחילה ממוקם באזור שזכה בסטטוס כזה על ידי משרד הבינוי והשיכון. במידה וסטטוס כזה אכן הוענק לאזור מגוריכם, לא יעבור זמן רב עד שתתחילו לקבל פניות מיזמים שונים, חברות לניהול פרויקטי נדל"ן ואפילו מתווכים, המתמחים בתחום של פינוי בינוי בירושלים, ומעוניינים לנהל עבורכם את התהליך כולו.

הדבר החשוב והמרכזי להבין פה הוא, שזכאותכם לתכנית תלויה בראש ובראשונה בהחלטה של משרד הבינוי והשיכון, ולאחר מכן יהיה עליכם גם לעבור תהליך של גיבוש הסכם עם היזם המבצע וכמובן להשיג את ההסכמה של כל הדיירים בבניין. אם אתם מתגוררים בשכונות הבאות, יש לכם סיכוי טוב להשתלב בפרויקט פינוי בינוי בירושלים: קריית יובל, קריית מנחם, תלפיות, ארמון הנציב, קטמונים, בית הכרם, רמות ונווה יעקב ועוד.

חברת ארץ עיר, המתמחה בייזום, ניהול ושיווק מיזמי נדל"ן בישראל ובירושלים בפרט, מציעה ללקוחותיה שירותי ייעוץ, ליווי וניהול מלא של פרויקטי פינוי בינוי בעיר. צרו איתנו קשר עוד היום, ואחד היועצים הבכירים בחברה יספק לכם את כל המידע לגבי זכאותכם לפינוי בינוי והאפשרויות העומדות בפניכם ליישום.